Google analytics

Rozloučení s předškoláky - Vrchlického

Rozloučení s předškoláky – Školka v (na) tahu

Pracoviště Vrchlického

V úterý 9.6. 2026 odpoledne se v naší mateřské škole Vrchlického uskutečnilo slavnostní rozloučení s předškoláky s názvem „Školka v (na) tahu“. Celé odpoledne se neslo v příjemné atmosféře plné radosti, dojetí i vzpomínek na společně prožitá léta.

Program zahájilo společné vystoupení všech tříd, poté následovalo vystoupení jednotlivých tříd, které bylo plné veselých písniček o školce a škole, ale i z pohádek a symbolicky připomnělo blížící se vstup předškoláků do první třídy. Vystoupení potěšilo rodiče, prarodiče i ostatní hosty. Mnozí rodiče neskrývali své dojetí a se slzami v očích sledovali poslední společné chvíle svých dětí v mateřské škole. Zpestřením vystoupení bylo, že učitelky vystupovaly společně s dětmi, a vytvořily tak milou a srdečnou atmosféru plnou vzájemné blízkosti.

Velmi slavnostním okamžikem byl závěrečný nástup předškoláků. Každý budoucí školák byl postupně vyzván k šerpování, při kterém obdržel pamětní šerpu, pamětní list a knihu na památku, která mu bude připomínat krásné chvíle strávené v mateřské škole. Rodiče se také dozvěděli zábavnou formou, jak děti vzpomínaly na školku ve vzpomínkovém listu Se školkou na rozloučenou. Mnohé děti i rodiče se při této příležitosti neubránili dojetí. Velkou radost dětem i rodičům přinesl také fotokoutek, kde si mohli pořídit památeční fotografie na tento významný den.

Přejeme všem našim předškolákům mnoho úspěchů, radosti z nových objevů a šťastný vstup do školních lavic. Na společné chvíle v mateřské škole budeme s láskou vzpomínat.

Quick.CMS logo Mellody Design - logo